Wielokrotnie nagradzany reżyser Simon Target skupia się w swoim najnowszym pełnometrażowym dokumencie na życiu polskich misjonarzy w Papui Nowej Gwinei.

Nowy dokument „The Polish Missionaries” jest nagrany w języku angielskim i pidgin. Dostępne będą także wersje filmu z napisami w języku polskim, niemieckim oraz francuskim, a także wersja nagrana w języku polskim. 

Przemierzanie mil między różnymi placówkami, walka z malarią, powodziami, trzęsieniami ziemi i ubóstwem ... to codzienne życie polskich misjonarzy w Papui Nowej Gwinei. Księża, siostry i bracia zakonni pracują ramię w ramię, aby pokonać biedę poprzez poprawę opieki medycznej oraz zwiększony dostęp do edukacji. 

Papua Nowa Gwinea (PNG) to archipelag oszałamiająco pięknych tropikalnych wysp, położonych w południowo - zachodnim rejonie Oceanu Spokojnego, na północ od Australii. Należy do najmniej poznanych miejsc na Ziemi - niektóre z tamtejszych plemion dopiero niedawno po raz pierwszy miały kontakt z zachodnią cywilizacją. O różnorodności kulturowej tego kraju świadczy m.in. fakt, że w codziennej komunikacji używanych jest ponad 800 języków.

 

Od czasu odzyskania przez PNG niepodległości w 1975 roku, Australia oraz społeczność międzynarodowa ciężko pracuje, aby umożliwić  temu młodemu narodowi odnalezienie się w XXI wieku. Wielu wierzących pracowników organizacji charytatywnych wciąż odpowiada na to wołanie o pomoc - większość z nich to chrześcijańscy misjonarze, wśród których liczną grupę stanowią Polacy. 

 

Kraj obfituje w surowce naturalne. Choć jest zamieszkiwany przez siedem milionów kreatywnych i zaangażowanych obywateli, to i tak społeczeństwo zmaga się z upadającą gospodarką, problemami z transportem, ubóstwem oraz różnorodnymi chorobami. AIDS, gruźlica i malaria sprawiają, że śmiertelność w młodym wieku utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie. Niestety dostęp Papuasów do edukacji jest ograniczony, szczególnie w odległych od stolicy rejonach, gdzie żyje większość mieszkańców.

Więcej informacji:

e: susan@handheldfeatures.com

t: +612 9146 6348

f: +612 9571 8757

  • Black YouTube Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2020 by Handheld Features